Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Internetová stránka obce Vrícko.

Aktuálne oznamy

Oznámenie o predĺžení termínu uzávierky cestyVytlačiť
 

Vážení obyvatelia obce Vrícko, oznamujeme Vám, že na základe povolenia predĺženia termínu Okresného úradu v Prievidzi, odboru cestnej dopravy a pozemných komunikácií, zo dňa 20.03.2017, ktoré obec prijala dňa 23.03.2017, bude predĺžený termín úplnej uzávierky cesty III/1796 v k.ú. obce Kľačno z dôvodu realizácie ťažby dreva. 

Termín uzávierky :   30.01.2017 - 20.03.2017 predĺženie do 31.03.2017


 
 

Pozvánka na zasadanie obecného zastupiteľstva dňa 10.03.2017 Vytlačiť
 


 
 

Biologicky rozložiteľný odpadVytlačiť
 

Vážení občania, do Vašich domácností Vám bolo doručené čestné vyhlásenie o kompostovaní biologicky rozložiteľného odpadu (ďalej len „BRO“) z domácností. Toto čestné vyhlásenie je potrebné vyplniť a podpísať zástupcom každej domácnosti – vlastníkom rodinného domu aj rekreačnej chalupy (daňovníkom), prípadne nájomcom alebo obyvateľom rodinného domu a odovzdať v termíne do 30.marca 2017 osobne alebo poštou na Obecný úrad Vrícko. Čestné vyhlásenie bude slúžiť na preukázanie skutočnosti, že v obci kompostuje BRO minimálne 50 % obyvateľov.

Zákon č. 79/2015 Z. z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov ukladá obci zaviesť systém triedenia BRO. Zákon však stanovuje aj výnimky, kedy sa osobitný systém nemusí zaviesť. Jednou z možností je, že obec preukáže, že minimálne 50 % obyvateľov kompostuje vlastný odpad vo svojich domácich kompostoviskách. Vytvárať osobitný systém na likvidáciu BRO považujeme za zbytočné a neefektívne a v konečnom dôsledku aj nevýhodné a drahé, nakoľko by sa náklady na jeho zavedenie museli premietnuť do poplatku za komunálny odpad. Naopak domáce kompostovanie považujeme v podmienkach obce Vrícko za prirodzené.

Pravdivosť údajov uvedených v čestnom vyhlásení budú následne overovať poverení zástupcovia obce. Týmto chceme vyjsť občanom v ústrety a zabrániť zvyšovaniu poplatku za komunálny odpad v budúcnosti. Kompostovaním tak pomôžete sebe aj životnému prostrediu.

                                                                                 František Hideg, starosta obce


 
 

Maškarný ples detí 2017Vytlačiť
 

Dňa 25. februára 2017 sa konal ako už tradične Maškarný ples detí. Mnoho zamaskovaných detí v sprievode svojich príbuzných, zaplnilo sálu kultúrneho domu. Predstavila sa pestrá škála masiek. Deti šantili, tancovali. Unavení sa mohli občerstviť čajíkom. Masky boli odmenené vecnými cenami. V sále bolo cítiť príjemnú atmosféru. Veď rozžiarené detské očká sú tou najkrajšou odmenou za všetko.

Maškarný ples detí 2017 - fotogaléria


 
 

Pozvánka na Maškarný ples detíVytlačiť
 


 
 

Harmonogram vývozu odpadu v roku 2017Vytlačiť
 

Vývoz komunálneho a separovaného odpadu je v priloženom plagáte.


 
 
Položky 21-27 z 27

Úradná tabuľa

Obchodná verejná súťaž - predaj pozemkovVytlačiť
 


 
 
Položky 21-27 z 27

dnes je: 19.8.2017

meniny má: Lýdia

webygroup
ÚvodÚvodná stránka