Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Internetová stránka obce Vrícko.

Aktuálne oznamy

Ukážka vojenského cvičenia - 30. mája 2017Vytlačiť
 

Dňa 30. mája 2017 sa v našej obci konalo cvičenie Ozbrojených síl Slovenskej republiky.

FOTOGALÉRIA


 
 

Pozvánka na ukážku vojenského cvičeniaVytlačiť
 


 
 

Pozvánka na Medzinárodný deň detí 03.06.2017Vytlačiť
 


 
 

Pozvánka na zasadanie obecného zastupiteľstva dňa 26.05.2017 Vytlačiť
 


 
 

Pozvánka na zasadanie obecného zastupiteľstva dňa 19.05.2017 Vytlačiť
 


 
 

Oznámenie o predĺžení termínu uzávierky cestyVytlačiť
 

Vážení obyvatelia obce Vrícko, oznamujeme Vám, že na základe povolenia predĺženia termínu Okresného úradu v Prievidzi, odboru cestnej dopravy a pozemných komunikácií, zo dňa 20.03.2017, ktoré obec prijala dňa 23.03.2017, bude predĺžený termín úplnej uzávierky cesty III/1796 v k.ú. obce Kľačno z dôvodu realizácie ťažby dreva. 

Termín uzávierky :   30.01.2017 - 20.03.2017 predĺženie do 31.03.2017


 
 

Pozvánka na zasadanie obecného zastupiteľstva dňa 10.03.2017 Vytlačiť
 


 
 

Biologicky rozložiteľný odpadVytlačiť
 

Vážení občania, do Vašich domácností Vám bolo doručené čestné vyhlásenie o kompostovaní biologicky rozložiteľného odpadu (ďalej len „BRO“) z domácností. Toto čestné vyhlásenie je potrebné vyplniť a podpísať zástupcom každej domácnosti – vlastníkom rodinného domu aj rekreačnej chalupy (daňovníkom), prípadne nájomcom alebo obyvateľom rodinného domu a odovzdať v termíne do 30.marca 2017 osobne alebo poštou na Obecný úrad Vrícko. Čestné vyhlásenie bude slúžiť na preukázanie skutočnosti, že v obci kompostuje BRO minimálne 50 % obyvateľov.

Zákon č. 79/2015 Z. z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov ukladá obci zaviesť systém triedenia BRO. Zákon však stanovuje aj výnimky, kedy sa osobitný systém nemusí zaviesť. Jednou z možností je, že obec preukáže, že minimálne 50 % obyvateľov kompostuje vlastný odpad vo svojich domácich kompostoviskách. Vytvárať osobitný systém na likvidáciu BRO považujeme za zbytočné a neefektívne a v konečnom dôsledku aj nevýhodné a drahé, nakoľko by sa náklady na jeho zavedenie museli premietnuť do poplatku za komunálny odpad. Naopak domáce kompostovanie považujeme v podmienkach obce Vrícko za prirodzené.

Pravdivosť údajov uvedených v čestnom vyhlásení budú následne overovať poverení zástupcovia obce. Týmto chceme vyjsť občanom v ústrety a zabrániť zvyšovaniu poplatku za komunálny odpad v budúcnosti. Kompostovaním tak pomôžete sebe aj životnému prostrediu.

                                                                                 František Hideg, starosta obce


 
 

Maškarný ples detí 2017Vytlačiť
 

Dňa 25. februára 2017 sa konal ako už tradične Maškarný ples detí. Mnoho zamaskovaných detí v sprievode svojich príbuzných, zaplnilo sálu kultúrneho domu. Predstavila sa pestrá škála masiek. Deti šantili, tancovali. Unavení sa mohli občerstviť čajíkom. Masky boli odmenené vecnými cenami. V sále bolo cítiť príjemnú atmosféru. Veď rozžiarené detské očká sú tou najkrajšou odmenou za všetko.

Maškarný ples detí 2017 - fotogaléria


 
 

Pozvánka na Maškarný ples detíVytlačiť
 


 
 
Položky 31-40 z 42

dnes je: 16.12.2017

meniny má: Albína

webygroup
ÚvodÚvodná stránka