Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Internetová stránka obce Vrícko.

Aktuálne oznamy

Biologicky rozložiteľný odpadVytlačiť
 

Vážení občania, do Vašich domácností Vám bolo doručené čestné vyhlásenie o kompostovaní biologicky rozložiteľného odpadu (ďalej len „BRO“) z domácností. Toto čestné vyhlásenie je potrebné vyplniť a podpísať zástupcom každej domácnosti – vlastníkom rodinného domu aj rekreačnej chalupy (daňovníkom), prípadne nájomcom alebo obyvateľom rodinného domu a odovzdať v termíne do 30.marca 2017 osobne alebo poštou na Obecný úrad Vrícko. Čestné vyhlásenie bude slúžiť na preukázanie skutočnosti, že v obci kompostuje BRO minimálne 50 % obyvateľov.

Zákon č. 79/2015 Z. z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov ukladá obci zaviesť systém triedenia BRO. Zákon však stanovuje aj výnimky, kedy sa osobitný systém nemusí zaviesť. Jednou z možností je, že obec preukáže, že minimálne 50 % obyvateľov kompostuje vlastný odpad vo svojich domácich kompostoviskách. Vytvárať osobitný systém na likvidáciu BRO považujeme za zbytočné a neefektívne a v konečnom dôsledku aj nevýhodné a drahé, nakoľko by sa náklady na jeho zavedenie museli premietnuť do poplatku za komunálny odpad. Naopak domáce kompostovanie považujeme v podmienkach obce Vrícko za prirodzené.

Pravdivosť údajov uvedených v čestnom vyhlásení budú následne overovať poverení zástupcovia obce. Týmto chceme vyjsť občanom v ústrety a zabrániť zvyšovaniu poplatku za komunálny odpad v budúcnosti. Kompostovaním tak pomôžete sebe aj životnému prostrediu.

                                                                                 František Hideg, starosta obce


 
 

Maškarný ples detí 2017Vytlačiť
 

Dňa 25. februára 2017 sa konal ako už tradične Maškarný ples detí. Mnoho zamaskovaných detí v sprievode svojich príbuzných, zaplnilo sálu kultúrneho domu. Predstavila sa pestrá škála masiek. Deti šantili, tancovali. Unavení sa mohli občerstviť čajíkom. Masky boli odmenené vecnými cenami. V sále bolo cítiť príjemnú atmosféru. Veď rozžiarené detské očká sú tou najkrajšou odmenou za všetko.

Maškarný ples detí 2017 - fotogaléria


 
 

Pozvánka na Maškarný ples detíVytlačiť
 


 
 

Harmonogram vývozu odpadu v roku 2017Vytlačiť
 

Vývoz komunálneho a separovaného odpadu je v priloženom plagáte.


 
 
Položky 31-35 z 35

Úradná tabuľa

Obchodná verejná súťaž - predaj pozemkovVytlačiť
 


 
 
Položky 31-35 z 35

dnes je: 21.10.2017

meniny má: Uršuľa

webygroup
ÚvodÚvodná stránka